Blog Omlet

Jak utrzymać kota z dala od choinki

Koty kochają drzewa, kochają rzeczy, które wiszą i dyndają i kochają błyszczące przedmioty. Mając to wszystko na uwadze, nietrudno zrozumieć, że pięknie udekorowana choinka będzie wydawać się wspaniałym placem zabaw dla twojego futrzanego przyjaciela. Ale przewrócone drzewko nie tylko narobi bałaganu, ale może również zranić Twojego pupila, więc najlepiej zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby Twój ciekawski kot trzymał się z dala od choinki. Oto nasze najlepsze wskazówki:

Wybierz właściwe drzewko i odpowiednie miejsce

Czarno-biały kot na rozmytym tle świątecznych światełekJeśli planujesz kupić żywe drzewko, wybierz takie z ostrymi igłami, jak na przykład sosna zwyczajna, od której kot będzie trzymać łapki z dala. Odkurzaj codziennie opadłe igły sosny, ponieważ mogą spowodować poważny ból, jeśli utkną pomiędzy poduszeczkami łap kota.

Umieść choinkę z dala od regałów, sof i innych mebli, które koty mogą potraktować jak trampoliny do skakania.

Zabezpiecz choinkę

Aby mieć pewność, że choinka nie przechyli się i nie upadnie, w momencie kiedy kot się jej chwyci, wybierz stojak z szeroką podstawą, która może zredukować potencjalne przechylenie się drzewka. W zależności od warunków w Twoim domu, możesz również przywiązać kawałek mocnej żyłki do czubka choinki i przytwierdzić ją do sufitu.

Nie kuś losu

Kiedy jesteś w pracy lub śpisz, zamknij drzwi do pokoju gdzie znajduje się choinka, aby kot nie bawił się nią. Idealnie jeśli kot będzie mieć dostęp do reszty domu, ale jeśli musisz zamknąć go w jednym pokoju, upewnij się, że jest dla niego wystarczająco duży i że Twój kot ma wszystko, czego potrzebuje.

Zawieś cięższe ozdoby wyżej

Staraj się nie umieszczać zbyt wielu ozdób na dole choinki, do których kot może łatwo dosięgnąć, zwłaszcza tych, które są dla Ciebie cenne lub które od razu stłukłyby się, gdyby spadły. Jednym z pomysłów jest kupienie ozdób, które wydają dźwięki, takie jak dzwonki i umieszczenie ich w dolnej części choinki. To nie tylko potencjalnie powstrzyma kota przed wchodzeniem dalej na drzewko, ale także sprawi, że usłyszysz, gdy kot zbliży się do choinki i da ci czas na reakcję, zanim wyrządzi jakiekolwiek szkody.

Ozdoby można również zabezpieczyć za pomocą wieszaków drucianych lub szczypiec, które można zacisnąć wokół gałęzi dzięki czemu kotu będzie trudniej ściągnąć ozdobę z choinki.

Rzeczy, których koty nie cierpią

Koty nie znoszą zapachu pomarańczy, dlatego aby zniechęcić je do zbliżania się do drzewka, można obłożyć podstawę skórkami pomarańczy. Możesz również owinąć pień drzewa folią aluminiową. Koty nie lubią stawiać na niej łap ani szeleszczącego dźwięku, jaki wydaje. Folia działa najlepiej na kocięta i młodsze koty, ale warto spróbować.

Zabezpiecz elektrykę

Niektóre koty będą skubać kable zasilające lampek choinkowych, co może je zranić lub stać się potencjalnym zagrożeniem pożarowym. Rozważ zainwestowanie w odporne na zwierzęta osłony na przewody, użyj taśmy klejącej, aby przymocować kable do podłogi czy ściany lub użyj lamp zasilanych bateryjnie bez długich kabli.

Nie zawieszaj łańcucha

Nie używaj łańcuchów na choinkę, jeśli masz w domu kota. Świecidełka te są niezwykle atrakcyjne dla kotów, które ściągają je i rozprowadzają po całym domu. Połknięcie kawałka łańcucha może również spowodować u kota poważne dolegliwości, więc najlepiej go unikać.

This entry was posted in Koty


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *